Біль у спині
Біль у спині серед найпоширеніших причин звернень до нейрохірурга.
Може виникнути внаслідок проблем з будь-якою складовою частиною хребта (кісток, м’язів, зв’язок, сухожиль і дисків.) А у деяких пацієнтів біль виникає без видимих причин.
Біль у спині часто виникає внаслідок розтягування м’язів і зв’язок при піднятті важких речей або після раптового невдалого руху. Іноді біль у спині може викликати м’язовий спазм.
Найчастіші запитання
Біль спричинений структурними проблемами
-
Деформований або розірваний міжхребцевий диск. Вказані диски виконують функцію амортизатора між хребцями. Коли диск розширюється або розривається відбувається здавлення нерва, що і спричиняє біль. Деякі пацієнти можуть мати деформовані диски або грижу міжхребцевого диска та не відчувають болю.
-
Артрит. Хребет містить 122 суглоби. У деяких випадках артрит вражає суглоби хребта (спондилоартрит), що може призвести до звуження простору навколо спинного мозку. Дане захворювання називається стеноз хребетного каналу.
-
Аномалії кісток. Біль у спині може бути викликаний аномальними вигинами хребта. Якщо природні вигини хребта стають надмірними, верхня частина спини може виглядати округленою (гіперкіфоз) або нижня частина спини може значно вигинатися вперед (гіперлордоз). Сколіоз, захворювання, при якому хребет згинається у бік, також може викликати біль у спині.
-
Остеопороз. Якщо хребець стає пористим й крихким, може відбутися його компресійний перелом.
Рідкісні причини виникнення болю у спині
-
Синдром кінського хвоста. Неврологічна проблема, при якій перетискаються нервові корінці, пов'язані з функцією тазових органів і ніг. Це може викликати слабкість в ногах, оніміння в області ніг або паху (так звана «сідлоподібна анестезія»), втрату чутливості в області геніталій і ануса.
-
Новоутворення хребта. Пухлина, розташована в хребті, може здавлювати нерви, викликаючи біль у спині.
-
Інфекція хребта. Якщо біль у спині супроводжує лихоманка, а також виражені болісні відчуття при найменших рухах, то цей стан може бути викликаний інфекцією.
Фактори, що підвищують ризик виникнення болю в спині
-
Паління
-
Ожиріння
-
Літній вік
-
Належність до жіночої статі
-
Тяжка фізична праця
-
Сидяча робота
-
Робота, пов’язана зі стресом
Коли необхідно звертатися до лікаря?
-
Якщо біль у спині:
-
Розповсюджується вниз по нозі, особливо якщо біль поширюється нижче коліна;
-
Викликає слабкість, оніміння або поколювання в одній або обох ногах;
-
Викликає проблеми, пов'язані з роботою кишківника або сечового міхура;
-
Виник після падіння, забиття спини або іншої травми;
-
Супроводжується незрозумілою втратою ваги.
-
Також необхідно звернутися до лікаря, якщо біль у спині вперше виник після 50 років, на тлі онкозахворювання, остеопорозу, прийому стероїдних препаратів, наркотичних анальгетиків або зловживання алкоголем.
Діагностика болю в спині
-
Рентгенографія
-
Магнітно-резонансна томографія або комп'ютерна томографія (КТ)
-
Остеосцинтіграфія
-
Дослідження нервів (електроміографія)
Лікування болю в спині
-
Прийом знеболювальних препаратів
-
Гімнастика, масаж та фізичні вправи зі спеціалістами
-
Епідуральні інʼєкції з гормонами
-
Хірургічні втручання
-
Операція виконується:
-
1. Для усунення механічного стиснення нервів, а також стабілізації надлишкової рухомості у хребетному сегменті. Виконуються лише якщо медикаментозне лікування неефективне протягом 6 тижнів або виник неврологічний дефіцит. Перевага надається мініінвазивним мікрохірургічним методикам.
-
2.Стабілізації хребта. Для цього використовують системи титанових імплантів та керамічних імплантів. Новітні технології забезпечують високу спорідненість імплантів до тканин організму та низький рівень ускладнень при умові використання якісних систем стабілізації.
Потрібна консультація?
Залишіть свої дані і ми проведемо онлайн-консультацію у зручному форматі та у зручний для Вас час
Записатись