Чат з лікарем
Записатись на онлайн-консультацію
Надіслати результати досліджень Аналізи

Атеросклеротичні стенози сонних артерій

Розвивається тоді, коли у стінках сонних артерій відкладається холестерин, що звужує їх просвіт. Сонні артерії постачають кров’ю головний мозок. Звуження цих кровоносних судин зменшує кровоплин до мозку та може призвести до інсульту.

Сонні артерії гладкі та еластичні, що забезпечує безперебійне кровопостачання головного мозку. Ви можете відчути пульсацію сонних артерій, помістивши пальці з обох боків під нижню щелепу дещо в бік від кадика. Сонні артерії переносять кисень і інші поживні речовини, що містяться в крові, до кори головного мозку. Кора головного мозку через відсутність запасів поживних речовин дуже чутлива до нестачі кровопостачання.

З часом сонні артерії можуть стати жорсткими і звуженими через поступове накопичення на їхніх стінках жирових бляшок, цей процес називають атеросклерозом. Бляшки утворюються в результаті скупчення холестерину, кальцію, фіброзної тканини, що накопичуються в місцях мікротравм судин. Коли кількість та розміри бляшок збільшуються, це призводить до звуження (стенозу) сонних артерій та погіршує доступ крові до головного мозку.

Ультразвуковий тест сонних артерій
Consultation

Потрібна консультація?

Залишіть свої дані і ми проведемо онлайн-консультацію у зручному форматі та у зручний для Вас час

Записатись